14.8 C
Skopje
Tuesday, September 27, 2022

Tërmet në Kërçovë

Shkup, 28 shtator – Rrjeti sizmologjik telemetrik i Republikës së Maqedonisë së Veriut, me stacione në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë, të mbajtur nga Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup mbrëmë në orën 21 e 17 minuta, ka regjistruar tërmet epiqendra në rajonin  Debarcë-Mali Ilinska Plakenska.

Siç bëri të ditur Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit Matematiko-Natyror, tërmeti ka qenë me intesitet prej 2,8 ballë sipas shkallës së Rihterit.

Tërmeti është ndjerë nga popullata, veçanërisht në pjesët jugperëndimore me intensitet prej tre ballëve sipas Shkallës Makrosizmike Evropiane. 

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img