14.3 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Novitec tani ofron edhe opsionin N-Largo me Ferrari F8 Spider

Nëse pranojmë se modelet Maranello kanë nevojë fare për akordim, atëherë ne e renditim punën e fundit të Novitec rreth Ferrari F8 Spider ndër më të suksesshmet.

Kompania e njohur gjermane e akordimit Novitec prej kohësh po përpunon modele nga oferta e gjashtë kompanive të makinave, përfshirë Ferrarin, dhe projekti më i fundit me temën e modeleve pas “kalit profetik” me famë botërore bazohet në versionin e hapur të Ferrari F8.

Menjëherë pas prezantimit të Ferrari F8 Spider të përmirësuar në Novitec, ata përgatitën një opsion edhe më “luftëtar” me të cilin mbërrin emri N-Largo dhe do të realizohet në vetëm 15 kopje, raporton carscoops.

Edhe në këtë rast, N-Largo përfaqëson një trup të zgjeruar ndjeshëm, panelet e karbonit të të cilit janë “nënshkruar” nga Vittorio Strosek, dhe me dyvendëshin e ulur dhe të zgjeruar të montuar në një grup të ri të përforcuar dhe të lehtë të Vossen 21- dhe 22-, rrota aliazh inç me lidhje qendrore, mbërrin shumë më tepër. “kuaj”.

Duke rikalibruar njësinë e kontrollit qendror dhe duke instaluar një sistem më të hapur shkarkimi, motori 3.9 litërsh biturbo V8 i Ferrarit në vend të standardit 720 kuaj/fuqi dhe 770 Nm tani ka 818 kuaj/fuqi dhe 903 Nm çift rrotullues maksimal, dhe kjo mjafton për më shumë se 340 km. Përshpejtimin nga 0 në 100 km/h për 2,6 sekonda.

Kujtojmë se 15 kopjet e “violetës” super të shpejtë të Novitec tashmë janë shitur. 

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img