14.3 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Ndihmësja e Clinton, Huma Abedin tregon se si u ngacmua seksualisht nga senatori amerikan – thotë se e kishte ftuar në shtëpinë e tij dhe u përpoq ta puthte

Një ish-ndihmëse e afërt e Hillary Clinton, thuhet se ka shkruar një shënim të ri se si ajo u sulmua seksualisht nga një senator amerikan.

Sipas BBC, përcjell Telegrafi, Huma Abedin tha se politikani i paidentifikuar u hodh mbi të në një divan në mesin e viteve 2000 pasi e ftoi në shtëpinë e tij.

Ajo thotë se e kundërshtoi atë derisa ai u përpoq ta puthte dhe u largua nga ai.

Pretendimi është detajuar në librin e saj të ri “Both/And: A Life in Many Worlds” , i cili do të publikohet javën e ardhshme.

Abedin ishte në vitin 2016 një nga kandidatet demokrate për president të vitit 2016 dhe ish-sekretare e shtetit të kohës së Obamës, ndihmësja më e besuar e zonjës Clinton, dhe dikur madje u përshkrua nga ajo si “vajza e dytë.

Ajo përshkruan sulmin seksual derisa rrëfen për punën e saj për zonjën Clinton, kur ajo ishte senatore amerikane për New York-un midis viteve 2001-09.

Abedin, tani 45-vjeçare, nuk ka zbuluar identitetin e senatorit apo partinë e tij. 

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img