15.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

BDI-ja ka ndryshuar shumë, thotë Zaeva

Shkup, 6 tetor – Kryeministri Zoran Zaev, në emisionin debativ në TV Shenja tha se BDI-ja ka ndryshuar shumë edhe përkundër faktit se ai ishte kritik ndaj tyre në zgjedhjet e fundit parlamentare.

“Edhe BDI-ja po ndryshon. Në zgjedhjet e fundit parlamentare kam patur kritika serioze ndaj BDI-së. Në fund, në demokraci, populli është aj që vendos. BDI fiton 15 deputetë, LSDM-ja 46 deputetë, VMRO-së 44 deputetë, Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës 12 deputetë dhe kjo është e gjitha. Populli të tregon se në cilin drejtim duhet të shkosh. Mirëpo sot BDI-ja ka ndryshuar shumë”, deklaroi Zaev. /SHENJA/

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img