14.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Formacionet e mundshme: Real Madridi me mungesa kyçe ndaj Shakhtarit

Real Madridi dhe Shakhtari takohen në rrethin e tretë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja që fillon në ora 18:45, do të luhet në stadiumin “Santiago Bernabeu”, me Los Blancos që cilësohen si favoritë.

Për këtë sfidë, Real Madridi do të jetë pa lojtarët si, Isco, Dani Ceballos, Marco Asensio dhe Gareth Bale që janë të lënduar, derisa Rodrygo dhe Karim Benzema janë në dyshime.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img