13.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

Bella Hadid pranon se ajo qan pothuajse ‘çdo ditë’ dhe ‘çdo natë’

Bella Hadid zbuloi se ajo ka qarë pothuajse “çdo ditë” dhe “çdo natë” gjatë viteve të fundit.

Duke postuar disa foto të saj në lot dje (e martë), supermodelja u kujtoi ndjekësve të saj se rrjetet sociale nuk janë jeta reale.

“Për këdo që ka vështirësi, ju lutemi mbani mend këtë. Ndonjëherë gjithçka që duhet të dëgjoni është se nuk jeni vetëm”, ka shkruar ajo në një mbishkrim të gjatë. “Pra, nga unë te ju, nuk jeni vetëm. Unë të dua, të shoh dhe të dëgjoj”.

Foto: Instagram

25-vjeçarja vazhdoi, duke u thënë fansave se shëndeti mendor dhe çekuilibri kimik nuk është “linear”, duke e krahasuar atë me një ruletë treni me “ngritje dhe ulje” dhe “nga ana në anë”.

“Ka gjithmonë dritë në fund të tunelit, dhe ruleta e trenit gjithmonë ndalon plotësisht në një moment… bëhet më mirë”, vazhdoi ajo.

https://www.instagram.com/p/CWDznHVlWa8/?utm_source=ig_web_copy_link

Hadid gjithashtu shkroi se ajo ka pasur “mjaft mendime të thella dhe dështime” për të ditur se “nëse punon mjaftueshëm për veten, duke kaluar kohë vetëm për të kuptuar traumat, shkaqet, gëzimet dhe rutinën tuaj, gjithmonë do të jeni në gjendje të kuptoni ose të mësoni më shumë rreth dhimbjen tuaj dhe si ta trajtoni atë. Kjo është gjithçka që mund të kërkoni nga vetja”.

Ylli e përfundoi postimin e saj duke falënderuar fansat e saj që e dëgjuan të ndante të vërtetën e saj.

Foto: Instagram

Në janar, Hadid – e cila ka qenë e hapur në të kaluarën për të luftuar me depresionin dhe ankthin e rëndë që kur ishte adoleshente – bëri një pushim të shkurtër nga rrjetet sociale për t’u fokusuar në shëndetin e saj mendor.

“Unë jam këtu vetëm për të qenë një instrument paqeje dhe dashurie për të ndihmuar njerëzit që vuajnë”, shkroi ajo një seri fotografish në Instagram. “Merrni kohë për të marrë ndihmë për shëndetin tuaj mendor. Ia vlen të arrish potencialin tënd të plotë”. 

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img