14.3 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Zyrtare: Simon Kjaer ka vazhduar kontratën me Milanin

Simon Kjaer ka vazhduar kontratën me Milanin deri në qershor të vitit 2024.

32-vjeçari mbërriti në klub në janar të vitit 2020 dhe kontrata e tij në “San Siro” do të skadonte në verë.

Megjithatë, kuqezinjtë sapo kanë njoftuar vazhdimin e kontratës me danezin edhe për dy vite të tjera.

Ish-mbrojtësi i Atalantës dhe Palermos ka luajtur 66 ndeshje me fanellën e kuqezinjve, duke shënuar një gol.

Kjaer është një nga kandidatët për “Topin e Artë” si një shpërblim për ndihmën jetëshpëtuese që i dha Christian Eriksen kur bashkatdhetari i tij u rrëzua gjatë përplasjes së Danimarkës në UEFA Euro 2020 kundër Finlandës verën e kaluar.https://twitter.com/acmilan/status/1453420554074087429

Kjaer ka luajtur 138 ndeshje në Serie A në karrierën e tij me Romën, Atalantën dhe Palermon.

Kuqezinjtë do të dëshironin të zgjasin edhe një kontratë në muajt e ardhshëm pasi marrëveshja e Franck Kessié skadon gjithashtu në verë.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img