23.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

Zbulohet buxheti i vogël i transferimeve të Barcelonës për afatin e janarit

Barcelona do të ketë buxhet të limituar dhe të ulët për transferime në afatin kalimtar të janarit.

Klubi katalunas emëroi Xavin në krye të ekipit si pasues i përhershëm i të shkarkuarit Ronald Koeman.

Rikthimi i legjendës në klub bëri që tifozët të ëndërrojnë një skuadër të fortë dhe me disa përforcime të mëdha në janar.

Megjithatë, buxheti i transferimeve të janarit për Barcelonën është shumë i ulët.

Sipas mediumit ESPN, Barcelona do të ketë një buxhet transferimi të janarit nën 10 milionë euro.

Kostot që lidhen me shkarkimin e Koemanit kanë bërë që klubi të ketë burime të tendosura financiare.

Kjo e lë menaxherin Xavi me pak rrugë drejt blerjeve domethënëse të lojtarëve jashtë marrëveshjeve të huazimit, në një kohë që skuadra e tij është në vendin e nëntë në La Liga. 

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img