19.8 C
Skopje
Saturday, July 13, 2024

Xavi ka prishur marrëdhëniet me lojtarin e Barcelonës: “Ai as që flet me të, nuk është e drejtë”

Agjenti i Vitor Roque, Andre Cury, ka shprehur pakënaqësitë e tij në lidhje me mungesën e lojës për klientin e tij në Barcelona nëpërmjet një deklarate për RAC1.

“Askush nuk e kupton pse Xavi nuk e aktivizon dhe as nuk flet me Vitorin, nuk është e drejtë”, deklaroi ai.

Këto komente vijnë në pasqyrën e raportimeve të javës së kaluar që sugjeronin se ka një shkëndijë të tensionit mes trajnerit Xavi dhe lojtarit të ri, duke indikuar një prishje totale të marrëdhënies mes tyre.

Sipas agjentit, Roque nuk ka shumë të ardhme në Barcelonë, duke hedhur poshtë planet e klubit për ta dërguar lojtarin te një ekip tjetër në La Liga: “Ai nuk do të largohet si huazim. Nëse ai largohet, do të jetë në një transferim të përhershëm”, shtoi Cury.

Një diskutim për të ardhmen e Roques me Barçën pritet të ndodhë së shpejti, siç konfirmon agjenti: “Ne do të diskutojmë të ardhmen e tij me Barçën së shpejti”.

Ky koment vjen si pasojë e mungesës së minutave të lojës për sulmuesin e ri, i cili nuk ka regjistruar asnjë minutë në fushë në tri ndeshjet e fundit të klubit dhe nuk ka qenë pjesë e ndeshjeve të Barcelonës në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve ose në Superkupën e Spanjës.

Gjithashtu, statistikat tregojnë se Roque ka luajtur vetëm 310 minuta që nga transferimi i tij në janar, duke arritur të shënojë vetëm dy gola. Me vetëm 19 vjeç, braziliani ka një të ardhme të pasigurt në Camp Nou, që prej ardhjes nga Brazili.

Marketing
Related news