0.8 C
Skopje
Sunday, November 27, 2022

Veshjet më të bukura në tapetin e kuq të Tony Awards 2021

Sezoni më i fundit në teatrin Broadway mund të jetë ndërprerë, por kjo nuk do të thotë që moda e Tony Awards është më pak se madhore.

Pas muajsh vonesash të shkaktuara nga pandemia, nata më e madhe në teatër u kthye mbrëmjen e së dielës me një festë katër orëshe të organizuar nga Audra McDonald dhe Leslie Odom Jr.

E zhvilluar drejtpërdrejt dhe personalisht në Winter Garden Theater në New York City, ceremonia e 74-të vjetore nxori në pah një vit në teatrub Broadway si asnjë tjetër, pasi industria e teatrit vazhdon të tërhiqet nga pandemia dhe mirëpret auditorët.

Ndërsa Tony Awards kthen vëmendjen te shfaqjet, yjet gjithmonë kursejnë pak shkëlqim verbues për tapetin e kuq, duke hyrë në ceremoni në mënyrë spektakolare.

Disa nga veshjet më të bukura të kësaj mbrëmje ua sjellim më poshtë:

Chrissy Teigen

Audra McDonald

Debra Messing

Adrienne Warren

LaChanze

Laura Linney

Kathryn Gallagher

Kerry Butler

Nicolette Robinson

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img