5.8 C
Skopje
Saturday, December 4, 2021

Vëllai ther me thikë vëllain në Gjakovë

Pas një mosmarrëveshje mes dy vëllezërve në Gjakovë, njëri ka therur me thikë tjetrin, duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore.

Kështu është bërë e ditur nga Policia e Kosovës përmes raportit 24-orësh.

Sipas mjekur kujdestar, viktima është jashtë rrezikut për jetë.

I dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Gjakovë, 22.09.2021 – 20:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që pas një mosmarrëveshje ka therur me thikë vëllain e tij viktimën mashkull kosovar. Viktima është dërguar në Spitalin e Gjakovës dhe sipas mjekut, është jashtë rrezikut për jetë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport. 

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img