23.8 C
Skopje
Friday, August 12, 2022

Ulet çmimi i dizelit, i benzinës nuk ndryshon

Shkup, 1 korrik – Nga sonte në mesnatë përsëri do të ulet çmimi i dizelit dhe atë për 2,5 denarë për litër. Kështu, çmimi i ri i naftës do të jetë 104 denarë.

Çmimet e benzinës nuk ndryshojnë dhe vazhdojnë të jenë:

BS 95 = 109 denarë
BS 98 = 111,5 denarë

Lirohet edhe vaji ekstra i lehtë për amvisëri dhe od të kushtojë 103 denarë. Mazuti nuk ndryshon, çmimi i saj është 53,3 denarë./Zhurnal.mk

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img