0.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Trajanov paralajmëron: Disa parti që tani janë me LSDM-në mund t’i bashkëngjiten VMRO-së

Shkup, 16 nëntor – Kryetari i Lidhjes Demoraktike, Pavle Trajanov nuk e përjashton mundësinë disa prej partive më të vogla të ndryshojnë anën dhe të bëhen pjesë e bllokut opozitare, e udhëhequr nga VMRO-DPMNE, pas tentimit të pasuksesshëm për rrëzim të Qeverisë. “Tani jemi 212 partisë politike të cilët më herët kemi bashkëpunuar me VMRO-DPMNE, ndërsa tani jemi me LSDM-në. Si dot ë zhvillohen proceset, mendoj se një pjesë e tyre tani shumë shpejtë do të ndryshojnë pozitën dhe do të shkojnë në ananë tjetër”, ka thënë Trajanov në emisionin “Samo Vistina” në Kanal5.

Latest news
Related news