0.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Tifozi kuq e zi e pësoi keq në ndeshjen mes Anglisë dhe Shqipërisë – policia nuk e fali dhe e arrestoi menjëherë

Shqipëria ka pësuar humbje të thellë nga Anglia me rezultat 5-0 në ‘Wembley’ në kuadër të ndeshjeve kualifikueseve për Katar 2022.

‘Tre Luanët’  shënuan plotë pesë herë në portën e Thomas Strakoshës në pjesën e parë, derisa të dytën ishin më të qetë.

Por, derisa po zhvillohej ndeshja, një tifoz ‘kuq e zi’ duket se ka bërë një incident, me çka edhe e ka pësuar.

Sigurimi i stadiumit fillimisht duket se e kanë paralajmëruar atë, mirëpo që ato këshilla nuk janë marrë parasysh.

Pak minuta më vonë, kanë ndërhyrë policia britanike, duke e arrestuar tifozin e Shqipërisë, i cili duket se jeton në Angli, pasi u drejtohet policëve në gjuhën angleze.

Tifozi me gjasë do të qëndrojë disa orë në mbajtje dhe një gjobë, për shkak të thyerjes së rregullave të rendit dhe sjelljes në publik.

#felings_sad #albanian #futbol⚽️ #wemblystadium #police #fighter #fight

♬ original sound – Lufi rbhttps://www.tiktok.com/embed/v2/7029822059614178566?lang=en-GB

Latest news
Related news