6.8 C
Skopje
Friday, February 3, 2023

Tifozët nuk arrijnë ta besojnë, por Mbappe shënon gol të ‘çmendur’ në stërvitje te Franca

Superylli i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe, krijoi një moment të pastër çmendurie gjatë një seance stërvitore te Franca, pasi shënoi një gol me thembër.

Sulmuesi 22-vjeçar francez u ribashkua me shokët e tij të skuadrës te Gjelat përpara ndeshjes së tyre të ardhshme kualifikuese për Kupën e Botës kundër Kazakistanit.

Dhe faqja e kombëtares së Francës në Twitter ngarkoi pamjet e momentit të saktë kur Mbappe shënoi me një përfundim të shkëlqyer brenda Parc des Princes.

Mbappe, i cili qëndron në buzë të zonës, ngadalë ecën përpara dhe pret që topi të zbresë pas një krosimi nga e djathta.

Fituesi i Kupës së Botës në vitin 2018 më godet me thembër, duke mos shikuar fare, me topin që përfundon në rrjetë.

Mbappe mund të shihet duke u festuar brenda Parc des Princes, me fansat e mahnitur nga momenti i golit.

“Kjo është aftësi joreale,” postoi një tifoz në Twitter.

Ndërsa dikush tjetër shkroi në Twitter: “Edhe atij i pëlqeu kjo”.

Një fans i tretë shkroi: “Wow… ishte i qetë”.

Dhe një i katërti shtoi: “Si e bëri MBAPPE këtë?!”. 

Latest news
Related news