6.8 C
Skopje
Saturday, February 4, 2023

Tërmeti godet Bosnjë dhe Hercegovinën, qytetarët përshkruajnë momentin

Një tërmet ka goditur Bosnjë dhe Hercegovinën mbrëmë, rreth tre orë pas mesnate.

Sipas EMSC, tërmeti ishte 25 kilometra nga Tuzla dhe 13 kilometra nga Graçanica, dhe ishte 3.6 gradë e fortë në shkallën Rihter, përcjell Telegrafi.

Në faqen e internetit të EMSC, qytetarët kanë thënë se kishin dëgjuar një jehonë para tërmetit.

“Jehonë e çuditshme para tërmetit”, citohet të ketë shkruar një qytetar.

Një tjetër shkroi: “Zhurmë dhe një dridhje shumë e shkurtër. Një ndjenjë e pakëndshme”. 

Latest news
Related news