26.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Të paktën 27 persona kanë humbur jetën në një zjarr në Japoni

Të paktën 27 persona kanë humbur jetën në zjarrin që ka shpërthyer në qytetin japonez, Osaka.

Zjarri është shuar për tridhjetë minuta dhe supozohet se është vënë qëllimisht.

Zjarri ka shpërthyer në katin e katërt, ku ndodhet klinika për shëndet mendor dhe mjekësi e përgjithshme.

Ndërtesa e djegur është e locuar në lagjen Kita e njohur për qendrat tregtare.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img