0.8 C
Skopje
Thursday, December 9, 2021

Surface Pro 8 i Microsoft vjen me një ekran 120Hz dhe port Thunderbolt

Ngjarja e 22 shtatorit e Microsoft mund të përfshijë një nga përditësimet më të mëdha të Surface Pro në vite.

Sipas The Verge, përdoruesi i Twitter, Shadow_Leak, ndau atë që duket si një reklamë e shitjes së tabletave Surface Pro 8.

Pajisja me Windows 11 thuhet se do t’i ngjajë homologut të azhurnuar të Intel Surface Pro X me një ekran 13 inç me korniza të vogla në 120 Hz.

Surface Pro 8 i ri gjithashtu mund të përfitojë nga krijuesit, pasi ka një port të dyfishtë Thunderbolt – thuhet se përdoruesit më në fund, midis pajisjeve të tjera periferike, do të kenë vend për një GPU të jashtme.

Siç pritej, kompjuteri i ri Microsoft pritet të vijë me procesorë Core të gjeneratës së 11 -të.

Ashtu si me Surface Laptop 4, do të ketë opsionin për të zëvendësuar SSD sipas nevojës.

Ngjarja e ardhshme mund të jetë një nga prezantimet më të plota të Microsoft deri më tani, pasi Surface Duo 2 gjithashtu pritet të zbulohet me yjet e mundshëm të Surface Book, Surface Go dhe Surface Pro X.

Pro ishte një nga pajisjet Surface më të gjata të Microsoft, por edhe një nga më konservatoret e tij me relativisht pak ndryshime që nga viti 2019, pasi ende ka një port USB-A. 

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img