13.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

Sulmon verbalisht një shtetase të Shqipërisë, arrestohet mashkulli kosovarë me të meta psikike

Një shtetase e Republikës së Shqipërisë ka raportuar një mashkull kosovarë në polici. Kjo pasi sipas saj përderisa ajo ishte në vendin e punës së saj është ofenduar me fjalë nga nga kosovari që njëkohësisht sipas policisë i njëjti ishe me probleme psikike.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Opterushë në qytetin e Rahovecit.

Viktima femër shtetase e R. Shqipërisë ka raportuar se derisa ishte në vendin e saj të punës, është kanosur verbalisht nga i dyshuari mashkull kosovar (me probleme psikike).

Po ashtu me vendim të prokurorit, i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img