25.8 C
Skopje
Tuesday, September 26, 2023

Stuhia e fuqishme godet Torinon, përmbyten rrugët dhe vështirësohet qarkullimi

Një stuhi e fuqishme goditi Torinon mbrëmjen e së mërkurës. Si pasoje rrugët u përmbyten si dhe pati vështirësi në qarkullimin e mjeteve.

Ekipet  e shpëtimit ndërhynë menjëherë për tu ardhur në ndihmë qytetareve pas situatës së krijuar. Fatmirësisht  nuk pati  viktima dhe të lënduar, por mediat raportuan se dwmet materiale janë shume të mëdha.

Sipas parashikimeve meteorologjike  situata pritet të përkeqësohet në orët në vijim.

Marketing
Related news