13.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

Sela: I uroj Kasamit fitore të dielën në Tetovë

Shkup, 29 tetor – Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, tha se ai beson se votuesit dhe aktivistët e Aleancës janë në Tetovë, ashti siç kanë qenë që nga shpallja e atij bashkëpunimit.

“I përshëndes gjitha ata që janë atij, dhe i uroj zotrit Kasamit shumë suksese ditën e diell. Ftesa ka qenë, por ka qenë e pamundur të jemi atje, ngase edhe për shkak asaj që jam këtu”, tha Sela.

Sela tha se shpreson se në raundin e dytë do të jetë pastër dhe me ka krejt.

Sela tha se kauzë për opozitën shqiptare po bëhet lufta kundër frikës të cilën po e ushtron pushteti.

“Edhe në këto momente këto shembull janë të shumtë, për fat të keq e kanë edhe pushtetin në mbrojtje. Kjo kauzë do të duhet të ngadhënjejë ditën e diell, dhe duhet të jetë edhe në periudhën e ardhshme”, u shpreh Sela.

Ai tha se qytetarëve u mungon siguri dhe liri.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img