2.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021

Sekuestrohet një armë zjarri dhe municion

Arma e sekuestruar ishte modifikuar.

Zyrtarët e stacionit policor të Fushë Kosovës, sot rreth orës 16:30, kanë kryer një operacion bastisje në një shtëpi në fshatin Sllatinë në Fushë Kosovë.

Gjatë këtij operacioni njesitet e policisë kanë arritur që të gjejnë dhe të sekuestrojnë një pushkë gjysmëautomatike (e modifikuar) dhe 3 fishekë.

Ndaj personit të dyshuar, është inicuar rast për armëmbajtje pa leje dhe i njëjti është proceduar më tej, sipas rekomandimit të prokurorit të shtetit.

https://www.facebook.com/KosovoPolice/posts/4564131263647374
Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img