21.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Sarkozy shpallet fajtor për financim të paligjshëm të fushatës së tij në 2012-n

Ish-presidenti francez, Nicolas Sarkozy u shpall fajtor dhe dënua sot, në Paris, për financim të paligjshëm të fushatës së tij në 2012, në të ashtuquajturën afera “Bygmalion”.

Ish-kreu i shtetit mungonte në Gjykatën Penale të Parisit kur u lexua vendimi. Prokuroria kërkoi një vit burg, përfshirë edhe një gjobë.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img