4.8 C
Skopje
Friday, December 2, 2022

Roma rikthehet te fitoret në Serie A, mposht me rezultat minimal Udinesen

Roma është rikthyer te fitoret në Serie A, ku ka mposhtur Udinesen në xhiron e pestë.

Kryeqytetasit kanë zhvilluar një ndeshje shumë të mirë, ku në fund kanë marrë tri pikët falë fitores 1-0.

Giallorosët fillimisht rrezikuan me Henrikh Mkhitaryan që goditi shtyllën nga një gjuajtje jashtë zonës.

Shtylla ia mohoi golin edhe Nicolo Zaniolos në minutën e 20-të nga afërsia.

Por në minutën e 36-të, Giallorosët kaluan në epërsi.

Talenti Riccardo Calafiori depërtoi për mrekulli në zonë dhe asistoi për Tammy Abraham i cili shënoi për 1-0.

Me epërsinë minimale të Romës përfunduan 45 minutat e para të kësaj ndeshje.

Edhe në pjesën e dytë Giallorosët dominuan në lojë, por pa arritur të shënonin gola të tjerë.

Roma mbeti me një futbollist më pak në fushë, kur kapiteni Lorenzo Pellegrini mori kartonin e dytë të verdhë dhe u përjashtua nga loja.

Pellegrini kësisoj do të mungoj në ndeshjen e ardhshme në derbin ndaj Lazios.

Pas kësaj fitore Roma ngritët në pozitën e katërt në tabelë me 12 pikë, tri më pak se lideri Napoli.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img