26.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Rita Ora dhe Taika marrin vëmendjen me dukjen e tyre shik gjatë premierës së një filmi në Sydney

Rita Ora dhe i dashuri i saj, regjisori Taika Waititi ekspozuan kredencialet e tyre të modës teksa morën pjesë në premierën e “Being The Ricardos” në Sydney të mërkurën.

Këngëtarja, 31 vjeçe, dhe regjisori i Zelandës së Re, 46 vjeç, defiluan në tapetin e kuq ndërsa mbërritën në ngjarje me syze dielli të errëta, shkruan DailyMail.

Rita dukej pa sforcim elegante teksa shfaqte figurën e saj të pabesueshme të trupit me një fustan të zi të shkurtër.

Ajo e kompletoi dukjen e saj me një palë çorape të zeza, një palë geta të zeza transparente dhe mbante një çantë të vogël argjendi.

Taika gjithashtu dukej i lezetshëm dhe elegant i veshur me pantallona të zeza, një këmishë me kopsa dhe një xhaketë të zezë, teksa pozonte përkrah të dashurës së tij.

Rita dhe Taika fluturuan në Sydney më 1 dhjetor dhe kaluan periudhën e karantinës pas mbërritjes së tyre në përputhje me rregullat e COVID-19.

I dashuri i saj gjithashtu përflitet se do të vazhdojë punën në disa filma të ardhshëm, duke përfshirë “Thor: Love and Thunder”, i cili aktualisht është në fazën e post-produksionit.

Rita dhe Taika thuhet se po ecin kaq shpejt në marrëdhënien e tyre saqë kanë filluar të diskutojnë martesën, tha një burim për New Idea në gusht.

“Taika e quan Ritën ‘grua’ gjatë gjithë kohës dhe bisedon se si ai do të jetë burri i saj i parë dhe i fundit”, tha burimi i brendshëm.

“Të gjithë rreth tyre e minimizojnë atë si shaka flirti, por [Rita] padyshim shpreson se kjo është e vërtetë”, vazhdoi ai, duke shtuar se ylli i këngës “Hot Right Now” është “absolutisht e fiksuar” pas të dashurit të saj fitues të çmimit ‘Oscar’.

Taika ka qenë i martuar më parë me producenten e filmave, Chelsea Winstanley, por dyshja besohet se janë ndarë në heshtje në vitin 2018.

Rita dhe Taika mësohet se kanë filluar të takohen ‘fshehurazi’ në fillim të marsit, tre muaj para se ajo të largohej nga Australia për në Los Angeles në fillim të qershorit.

“Të gjithë miqtë e tyre e dinë për marrëdhënien – ata janë vërtet të dashuruar me njëri-tjetrin”, tha burimi i brendshëm në atë kohë.

Çifti bëri debutimin e tyre në tapetin e kuq në premierën e filmit “The Suicide Squad” më 2 gusht në Los Angeles.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img