4.8 C
Skopje
Friday, December 2, 2022

Realizohet videotelefonatë nga hapësira

Tre astronautë kineze biseduan me përfaqësues të të rinjve të Rajonit të Posaçëm Administrativ të Hong Kongut, përmes një videotelefonate, të realizuar pasditen e së premtes.

Eksploruesit e kozmosit, të stacionit hapësinor Tiangong, iu përgjigjën pyetjeve të të rinjve dhe u treguan atyre se si të realizojnë eksperimentete, të bëjnë ushtrime dhe të pinë ujë në një ambient pa gravitet, citon “Xinhua”.

Nie Haisheng, Liu Boming e Tang Hongbo ndodhen në hapësirë që prej qershorit, kur udhëtuan me anijen kozmike Shenzhou-12.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img