-3.2 C
Skopje
Thursday, December 9, 2021

Rama zbardh takimet në Nju Jork, shtrëngon duart edhe me legjendën e diplomacisë amerikane

Gjatë vizitës së tij në Nju Jork kryeministri Rama përmes një postimi në Facebook ndan takimin miqësor me diplomatin, konsulentin gjeopolitik dhe politikanin amerikan Henry Kissinger.

Takimin me Kissinger, Rama e quan privilegj e ndërsa e cilëson si lëgjëndë të politikës së jashtme amerikane.

Gjatë ditës, kryeministri Rama është takuar edhe me Presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan.

Postimi i plotë në Facebook/‘FotoALBUM nga disa takime në Nju Jork, ku pata privilegjin e një bisede miqësore me legjendën e politikës së jashtme amerikane, Henry Kissinger.

https://www.facebook.com/edirama.al/photos/a.10151850199621523/10159023002556523/?type=3
Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img