5.8 C
Skopje
Thursday, December 1, 2022

Radamel Falcao po rikthehet në La Liga

Radamel Falcao është shumë afër rikthimi në La Liga si lojtar i irë.

Sulmuesi kolumbian ka kujtime të mira në ligën spanjolle dhe është pranë rikthimit.

Sipas asaj që raporton Fabrizio Romano, Falcao po kalon te Rayo Vallecano, derisa marrëveshja është arritur.

Ish-anëtari i Atletico Madridi është larguar nga Galatasaray si lojtar i lirë dhe klubi i La Ligës i ka siguruar tashmë shërbimet e tij.

Testet mjekësore do të finalizohen gjatë orëve të ardhshme dhe prezantimi mund të bëhet në orët e pasdites.

Falcao kishte shkëlqyer në kohën e tij te Los Rojiblancos, për t’u transferuar më pas te Monaco, e kishte më pas disa huazime të dështuara si te Manchester United dhe Chelsea.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img