0.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Pronari i ri i shtëpisë gjen një kukull në një zgavër të murit – me një shënim që thoshte se ajo vrau një familje që jetonte atje në vitet 1960

Një pronar i shtëpisë u trondit kur zbuloi një kukull që mbante një shënim tronditës brenda murit të pronës së tij të re.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Jonathan Lewis, 32 vjeç, i cili kishte marrë çelësat e shtëpisë së tij të re në Walton-on-the-Hill, Surrey – Angli, të premten kur vendosi të ekzaminonte boshllëkun nën shkallët që ishin ngjitur.

Mësuesi i shkollës fillore hipi në mur me një çekiç dhe së shpejti zbuloi kukullën prej leckës, të veshur me një fustan dhe kapuç, duke gjetur një shënim të keq brenda zgavrës.

Dhe shënimi thuhet se përshkruante se si ajo kishte goditur me thikë pronarët origjinalë të pronës në vitin 1961 para se të thoshte: ‘Shpresoj të flini mirë’.

Por z. Lewis iu tha nga agjenti i pasurive të patundshme se kuzhina ishte bërë vetëm “katër ose pesë vjet më parë” dhe tha se shënimi duhet të ishte vendosur nga pronarët e mëparshëm gjatë asaj periudhe kohore.

Aty shkruhej: “I dashur lexues/pronar i ri i shtëpisë, faleminderit që më lirove!”.

“Emri im është Emily. Pronarët e mi origjinalë jetuan në këtë shtëpi në vitin 1961. Nuk më pëlqenin ata kështu që ata duhej të shkonin”.

“E tëra që ata bënë ishte të këndonin dhe të ishin të gëzuar. Ishte diçka e sëmurë. Goditja me thikë ishte zgjedhja ime e vdekjes për ta, kështu që shpresoj të keni thika”.

Lewis tani është nxitur nga miqtë e tij të vendosë pronën e tij të re në shitje, por mësuesi tha se mendon se bëhet fjalë për “një zbulim qesharak”. 

Latest news
Related news