26.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Presidenti i Maqedonisë së Veriut pritet me ceremoni shtetërore në Prishtinë

Prishtinë, 15 dhjetor – Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka arritur në Prishtinë, ku është pritur me ceremoni të lartë shtetërore nga Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.

Aktualisht Presidentja Osmani dhe presidenti Pendarovski janë duke zhvilluar një takim, ndërsa pas takimit dy presidentët do të mbajnë një konferencë shtypi.

Pas takimit me presidenten Osmani, presidentin Pendarovski do ta pres edhe kryeparlamentari i Kosovës, Glauk Konjufca.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img