6.8 C
Skopje
Friday, February 3, 2023

Përleshja mes disa personave në Kavadar, humb jetën një person

Shkup, 16 nëntor – Një 59-vjeçar ka ndërruar jetë mbrëmë në Kavadar, pas plagëve të marra gjatë një përleshjeje fizike me disa person.

Për vrasjen është ndaluar një 45-vjeçar nga Kavadari, konfirmojnë MPB-ja.

“Me datë 16.11.2021 rreth orës 04:30 në Kavadar, zyrtarë policorë të Stacionit Policor Kavadarci kanë arrestuar H.S. (45) nga Kavadari. Ai dyshohet se rreth orës 23:30, gjatë një përleshje fizike mes disa personave në rrugën “Metodija Dzunov” në Brushansko Maalo në Kavadar, gjatë së cilës janë përdorur sende të mprehta dhe të forta, me një send të mprehtë ka goditur me thikë Z.P. (59) nga Kavadari, i cili më pas ka ndërruar jetë në spitalin e Kavadarit”.

Latest news
Related news