27.8 C
Skopje
Wednesday, July 6, 2022

Përfundon numërimi i votave me kusht në Prishtinë, Arben Vitia merr 843 vota, Përparim Rama 483

Ka përfunduar edhe numërimi i votave me kusht dhe atyre të personave me nevoja të veçanta edhe në Prishtinë.

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia ka marrë më së shumti vota, 843, pastaj ai i LDK-së, Përparim Rama 483, dhe pason i PDK-së, Uran Ismaili me 445.

Sa i përket garës për asamble LVV ka dalë e para me 619 vota, LDK 412, PDK 318, AAK 289.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img