6.8 C
Skopje
Sunday, November 27, 2022

Pendarovski, Cërvenkovski dhe Ivanovi në tubim shkencor në ASHAM

Shkup, 27 shtator – Akademia e Shkencave dhe Arteve të Maqedonisë (ASHAM) sot dhe nesër organizon tubim shkencor “Shteti Bashkëkohor i Maqedonisë – dy etapa në procesin e formimit dhe zhvillimit të saj: vitit 1941 – 1991 / 1991 – 2021″.

Në ditën e parë të tubimit, siç është paralajmëruar, fjalime do të mbajnë presidenti aktual Stevo Pendarovski dhe ish-presidentët Branko Cërvenkovski dhe Gjorgje Ivanovi, Zhivko Kondevi, sheh i Kabinetit të presidentit të parë të shtetit Kiro Gligorov dhe Vllado Popovski, i cili ishte këshilltar në Kabinetin e presidentit Boris Trajkovski.

Fjalim përshëndetës do të ketë edhe kryetari i ASHAM-it, Lupço Kocarev. 

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img