19.8 C
Skopje
Saturday, July 13, 2024

Një ish-lojtar i Pep Guardiolës hyri në dhomën e zhveshjes pas fitores rekorde të Man Cityt

Manchester City pati një fytyrë surprizë në dhomën e zhveshjes pasi regjistroi një fitore të shfrenuar 5-1 ndaj Wolves të shtunën.

Erling Haaland shënoi katër dhe Julian Alvarez ishte në listë ndërsa City vazhdoi presionin ndaj rivalëve për titull, Arsenalit.

Topçinjtë kishin mposhtur Bournemouth 3-0 më herët në Emirates, por fitorja e madhe e Cityt do të thotë se ata janë vetëm një pikë prapa dhe kanë një lojë më pak.

City gjithashtu ka 43 ndeshje të pamposhtur në shtëpi, duke thyer një rekord të mëparshëm 103-vjeçar.

Ish-anësori i Bayern Munich, Real Madrid dhe Chelseat, Arjen Robben, pa një shfaqje dominuese të Cityt dhe u pa teksa mbërrinte për fillimin e ndeshjes.

Sipas Jack Gaughan i Daily Mail, Robben, një ish-lojtar i Guardiolës te Bayern, u ftua në dhomat e zhveshjes më pas dhe përgëzoi skuadrën.

Marketing
Related news