27.8 C
Skopje
Wednesday, July 6, 2022

Nis gjykimi ndaj Gucatit dhe Haradinajt, dëshmitarja Pumper vazhdon dëshminë e saj

Ka nisur vazhdimi i seancës gjyqësore ndaj krerëve të OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj dhe Hysni Gucatit.

Edhe sot dëshminë e saj do ta vazhdoj dëshmitarja e ZPS-së, Zdenka Pumper.

Mbrojtja e Haradinajt është duke i parashtruar pyetje.

Hysni Gucati, së bashku me Nasim Haradinajn, po akuzohen për vepra penale kundër administrimit të drejtësisë, konkretisht për pengim të personave zyrtarë në kryerjen e detyrave zyrtare, për frikësim të dëshmitarëve, për hakmarrje dhe për shkelje të fshehtësisë së procedurës.

KËTU mund ta ndiqni live seancën.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img