14.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Në vendkalimet kufitare nuk pritje të gjata për hyrje dhe dalje në Maqedoni

Shkup, 4 nëntor – Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë njofton se komunikacioni në vend po zhvillohet në rrugë të thata.

Komunikacioni jashtë mjediseve urbane po zhvillohet me intensitet të ulët. Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

Nga atje u bëjnë thirrje shoferëve që të kenë kujdes me shpejtësinë e automjeteve, veçanërisht nëpër luginat e vendit.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img