14.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

MPB arreston dy persona të cilët kanë vjedhur në Çair të Shkupit

Siç njoftojnë nga policia, më 11.11 në Shkup, policët kanë privuar nga liria Xh.H (27) nga Shkupi dhe E.Sh (47) nga Kosova me vendqëndrim në Shkup.

Ata dyshohen se në një objekt në Çair kanë marrë disa mjete, ndërsa mjetet e vjedhura janë gjetur tek ata dhe janë kthyer te pronari.

Ata dyshohen po ashtu se disa herë në të njëjtin objekt kanë marrë mjete.

Pas dokumentimit të rastit kundër tyre do të ngritet kallëzim penal.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img