15.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 3 tetor – Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryj erë e dobët nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 9 gradë celsius, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 20 deri në 25 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira mesatare. Temperatura minimale do të ulet në 5 ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 24 gradë celsiusë.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img