14.3 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Moti sot me diell dhe i freskët me temperatura deri 19 gradë

Shkup, 29 tetor – Moti në vend do të jetë me diell me erë të lehtë deri në mesatare juglindor. Në orët e mëngjesit në disa fushëgropa do të ketë kushte për paraqitjen e mjegullës dhe vranësirave të ulëta, veçanërisht në pjesët jugore.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -3 deri 3, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 14 deri 19 gradë.

Në Shkup, moti do të jetë me diell dhe pak me mjegull me erë të lehtë jugore. Temperatura e mëngjesit do të zbresë deri 0, ndërsa e ditës do të arrijë 17 gradë.

Vazhdon periudha e motit kryesisht me diell me mëngjese të ftohta. Nëpër disa fushëgropa, në orët e mëngjesit do të ketë kushte për mjegull dhe vranësira të ulëta, posaçërisht në pjesët jugore. Të martën pritet reshje të shiut të ndjekura me erë të fortë.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img