5.8 C
Skopje
Thursday, December 7, 2023

Moti sot

Shkup, 30 shtator – Në mëngjes moti do të jetë i freskët, ndërsa gjatë ditë me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verior e cila përgjatë Vardarit në afat të shkurtë do të përforcohet. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri 16, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 23 deri 31 gradë. 

Në Shkup mot me diell me vranësira mesatare dhe me erë të lehtë deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të bie deri në 11, ndërsa ajo maksimale do të mbërrijë deri 29 gradë. Gjatë tri ditëve të ardhshme moti do të jetë kryesisht me diell, me vranësira të vogla dhe erë të përforcuar veriore. Temperatura minimale do të lëvizë prej pesë deri 17 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 23 deri 31 gradë. DPHM informon se vijon periudhë e motit stabil me vranësira të përkohshme mesatare. Të dielën dhe të hënën do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit nga e martja do të bie pak, ndërsa ajo e ditës nëpër disa vende do të kalojë mbi 30 gradë.

Marketing
Related news