7.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021

Mot me vranësira të ndryshueshme, paradite me shi, pasdite me periudha të diellit

Shkup, 12 tetor – Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme, paradite me reshje lokale të shiut. Pasdite  reshjet do të ndalen  dhe do të ketë më shumë periudha të diellit. Do të fryejë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit erë e përforcuar e përkohshme nga drejtimi veriperëndimor, informon Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 6 deri në 11 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 10 deri në 16 gradë Celsius.

Në Shkup paradite me vranësira të ndryshueshme me shi të përkohshëm. Pasdite vranësira do të zvogëlohet dhe do të fryejë erë mesatare, përkohësisht erë e përforcuar veriore. Temperatura e mëngjesit do të bie në 9 gradë Celsius,  ndërsa e ditës do të arrijë  deri në 13 gradë Celsius. 

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img