6.8 C
Skopje
Friday, February 3, 2023

Mot me vranësira dhe mjegull të mëngjesit, shi i mundshëm në pjesët perëndimore

Shkup, 14 nëntor – Moti sot do të jetë mesatar me vranësira  mesatare deri në të mëdha, me vranësira më të mëdha në pjesët perëndimore ku do të ketë edhe kushte për paraqitje të shiut. Në orët e paradites nëpër fushëgropa do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës. Do të fryejë erë e dobët nga drejtimi juglindor.

Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 11 deri në 17 gradë Celsius.

Në Shkup do të jetë mot i ndryshueshëm me erë të dobët jugore dhe me paraqitje të mjegullës në mëngjes. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 12 gradë Celsius.

Në ditët në vijim në orët e mëngjesit do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës me temperatura minimale rreth zero. Në fillim të javës do të mbisundojë mot me vranësira, ndërsa pastaj do të ketë disa periudha të diellit. Do të fryejë kryesisht erë e dobët jugore.

Latest news
Related news