0.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare

Shkup, 13 nëntor – Moti në vend do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me mjegull të mëngjesit nëpër fushëgropat e veçanta. Do të fryejë erë e dobët nga drejtimi juglindor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -4 deri në 2 gradë Celsius, ndërsa e ditës prej 13 deri në 17 gradë Celsius.

Në Shkup, mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me mjegull të dobët të mëngjesit. Temperatura e mëngjesit do të bie deri në 0 gradë Celsius, ndërsa e ditës do të arrijë në 14 gradë Celsius.

Në ditën e dytë të fundjavës do të mbajë mot stabil, me diell me vranësira mesatare dhe me mjegull të mëngjesit nëpër disa fushëgropa. Temperatura e mëngjesit në disa vende do të jetë rreth zero, ndërsa në dy ditët e para të javës së ardhshme për shkak të vranësirave të rritura gjithkund  do të jenë pozitive. Të hënën në pjesët perëndimore do të ketë kushte për shi të dobët.

Latest news
Related news