13.8 C
Skopje
Sunday, February 25, 2024

Mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të lehtë nga drejtimi juglindor

Shkup, 9 shkurt – Në mëngjes mot me kushte për paraqitje të mjegullës në disa lugina. Gjatë ditës mot me diell dhe relativisht i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare e cila në fund të ditës do të rritet. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri 4, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 13 deri 20 gradë.

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të lehtë nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të bie deri në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 17 gradë. 

Gjatë fundjavës do të fryjë erë e fuqishme nga drejtimi jugor, ndërsa nga e diela nën ndikimin e valës së lagështisë do të ketë reshje të shiut të cilat në disa vende do të jenë më të mëdha. Nga e hëna temperaturat e ditës do të bien.

Marketing
Related news