22.8 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Mickoski: Sonte filloi ndryshimi, zgjedhje të reja parlamentare

Shkup, 31 tetor – Lideri i VMRO-së, Mickoski deklaroi se kjo një fitore bindëse që i takon qytetarëve të Maqedonisë.

Ai theksoi se nga sonte fillon ndryshimi në Maqedoninë e Veriut dhe një e ardhme e re.

Lideri i VMRO-së i falënderoi të gjithë qytetarët dhe partitë politike që e kanë mbështetur, Aleanca për Shqiptarët, Alternativa dhe Levica.

Mickoski tha se për kundër dallimeve të mëdha, treguam se mund të bashkohemi për një ardhme më mirë dhe së shpejti do të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img