29.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

Mickoski nuk beson se Zaev do të heq dorë nga pozita e kryeministrit

Shkup, 26 tetor – Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski sot u shpreh se nuk beson se kryeministri Zaev do të heq dorë nga pozita e kryeministrit.

Deklarata e Mickoskit vjen si pasojë e deklaratës së Zaev i cili tha se do të jep dorëheqje nëse e humbin Shkupin në rreth të dytë.

“Disa herë Zaev ka thënë, e ka mohuar dhe këtë herë e bën të njëjtën”, tha Mickoski

Ai tha se e shqetëson kjo që po ndodh në mes dy rretheve me politikën e ndarjeve dhe përçarjeve dhe nisjen e tensioneve ndëretnike në Maqedoni.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img