9.8 C
Skopje
Monday, October 3, 2022

Mickoski: Kur të thotë Zaevi se BE-në do të sjell në shtet, populli saktë e dinë se nuk e flet të vërtetën

Shkup, 8 tetor – Në tubimin e sotëm të VMRO-DPMNE-së në komunën e Butelit, lideri i partisë, Hristian Mickoski e akuzoi Zoran Zaevin se pesë vite po premton hyrje në Bashkimin Evropian.https://ads.tv21.tv/www/delivery/afr.php?zoneid=60&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE

“Dhe kur Zaevi të thotë se Bashkimin Evropian do të sjell në shtet, populli saktë e dinë se nuk e flet të vërtetën, pasi këtë e flet pesë vite me radhë dhe BE-ja është gjithnjë e më larg vendit”, deklaroi Mickoski.

Lideri i VMRO-DPMNE-së shtoi se BE-ja nuk dëshiron të ulet në të njëjtën tavolinë me Zaevin, për shkak të krimit, aferave dhe skandaleve të tij.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img