30.8 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Mes shkarkimit dhe qëndrimit, tre ndeshjet që mund të ndryshojnë fatin e Solskjaerit

Ole Gunnar Solskjaerit i janë dhënë edhe tre ndeshje të tjera për të shpëtuar rolin e tij si trajner i Manchester United ,sipas Daily Telegraph.

Mediumi raporton se United nuk beson se ka një kandidat të mundshëm brenda vendit për të marrë përsipër si të përkohshëm.

Antonio Conte e dëshiron rolin, por ata nuk janë të sigurt nëse ai është njeriu i duhur për t’i çuar përpara.

Klubit gjithashtu nuk i pëlqen ideja për të bërë një ndryshim në fillim të sezonit dhe për të sjellë një zëvendësues që mund të kërkojë ndryshime në stafin stërvitor.

Solskjaer mund të falënderojë ish-shefin e tij, Sir Alex Ferguson, që i siguroi më shumë kohë.

Ferguson dukej i dëshpëruar gjatë humbjes dërrmuese 5-0 të United nga Liverpool në Old Trafford fundjavën e kaluar.

Legjenda e United ishte në tribuna për të parë skuadrën e tij të vjetër duke luajtur me rivalët e tyre të përjetshëm.

Kamera iu drejtua atij pasi Mo Salah shënoi golin e pestë për Liverpool vetëm pas pjesës së parë dhe të thuash se dukej i ngopur do të ishte një nënvlerësim.

Megjithatë, pavarësisht se nuk dukej i lumtur të dielën, Ferguson ruajti besimin te ish-lojtari i tij.

Latest news
Related news
- Advertisement -spot_img