3.8 C
Skopje
Saturday, February 4, 2023

Merr formë lagja e re në Shijak, Rama publikon pamjet

31 pallate ku do të strehohen qytetarët e mbetur pa banesë nga tërmeti i 26 nëntorit 2019, po ndërtohen në Shijak.

Godinat janë në një lagje krejt të re, që ndër të tjera do të ndikojë në zhvillimin e Shijakut. Në 31 pallatet që po ndërtohen aty, do të jenë gjithsej 66 apartamente, njofton kryeministri Rama përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, si dhe ka publikuar pamjet nga kantieri i ndërtimit.

“Mirëmëngjes dhe me kantierin e Rilindjes së lagjes së re në Shijak, që do të ofrojë falas 660 apartamente në 31 pallate, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

31 pallate ku do të strehohen qytetarët e mbetur pa banesë nga tërmeti i 26 nëntorit 2019, po ndërtohen në Shijak.

Godinat janë në një lagje krejt të re, që ndër të tjera do të ndikojë në zhvillimin e Shijakut. Në 31 pallatet që po ndërtohen aty, do të jenë gjithsej 66 apartamente, njofton kryeministri Rama përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, si dhe ka publikuar pamjet nga kantieri i ndërtimit.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/573541544097091
Latest news
Related news