19.8 C
Skopje
Saturday, July 13, 2024

Mbappe ia ka sugjeruar Real Madridit zëvendësuesin e Modricit

Kylian Mbappe ka siguruar transferimin e tij te Real Madrid për sezonin e ardhshëm, duke konsoliduar kështu një nga thashethemet më të njohura në botën e futbollit.

Lojtari francez i PSG-së ka qenë një objektiv afatgjatë i bardhezinjve dhe ardhja e tij premton t’i shtojë skuadrës një nivel të ri talenti dhe dinamizmi.

Përflitet se Mbappe i ka rekomanduar Real Madridit që ta konsiderojë portugezin Vitinha si një opsion të vlefshëm për të forcuar skuadrën. Vitinha, i cili ka spikatur nën drejtimin e Luis Enrique, ka tërhequr vëmendjen e bardhezinjve si një përforcim i mundshëm në mesfushë.

Duke pasur parasysh largimin e mundshëm të Modric, Vitinha mund të jetë një shtesë strategjike për të ruajtur ekuilibrin dhe cilësinë në mesfushën e Real Madridit, raporton Relevo.

Kalimi tij i mundshëm në Real Madrid përfaqëson një mundësi emocionuese si për lojtarin ashtu edhe për klubin. Shkathtësia dhe cilësia e tij teknike e bëjnë atë një kandidat intrigues për të mbushur një pozicion kyç në ekip.

Me besimin e Mbappes dhe mbështetjen e paraqitjes së tij të suksesshme në skuadrën portugeze, Vitinha mund të bëhet një nga lojtarët më të mirë të mesfushë për bardhezinjtë për sezonin e ardhshëm, duke i dhënë freski dhe cilësi mesfushës madrilene.

Marketing
Related news